„Őrizd a várat!”

2017. május 21., címkék: magyar református egység napja, bogárdi szabó istván, nagyvárad, fekete vince, református egység napja, egység napja

Ez volt az igei mottója a Magyar Református Egyház ez évi egységünnepének, amelyet május 20-án rendeztek meg Nagyváradon, a nemrégiben felújított erődben. A Kárpát-medence egészéből összegyűlt több ezer fő részvételével zajló esemény igehirdetője és szónokai rámutattak: a magyar reformátusság megmaradásának záloga, ha megőrzi a rá bízott várat, Isten Igéjét, Krisztus igazságát.

Hirdetni és élni az evangéliumot

2015. július 09., címkék: huszár pál, hallgató imre, nagy sándor, főgondnok, reformátusok lapja, soltész miklós, fekete vince, nagy béla, pápa, adorján gusztáv, tőkéczki lászló, varga attila, steinbach józsef

A keresztyén ember közéleti és az egyházban szolgálatot vállaló tisztségviselők felelősségéről cseréltek eszmét július 3–4-én a Magyar Református Egyház részegyházainak főgondnokai Pápán. A Kárpát-medencei egyházkerületi vezetők Huszár Pál dunántúli főgondnok, a Magyarországi Református Egyház Zsinata világi elnökének meghívására érkeztek a dunántúli városba, hogy a közös gondolkodás mellett a környéken tett kirándulások keretében egymás jobb megismerésére is sort kerítsenek.

Öröm és aggodalom

2011. június 22., címkék: fekete vince, Háttér, fazekas lászló, szlovákiai reformátusok (szrke)

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház (SZRKE) májusi, Hanván tartott zsinata arról döntött, hogy két évvel a debreceni alkotmányozó zsinat után fenntartásokkal bár, de csatlakozik az egységes Magyar Református Egyházhoz. A közös alkotmány aláírására a Generális Konvent június 21–22-én Temesváron tartott ülésén került sor. A döntés miatt Szlovákiában kialakult helyzetről a dokumentumot kézjegyükkel ellátó egyházvezetőket, Fazekas László püspököt és Fekete Vince főgondnokot kérdeztük.

Beiktatták Fazekas László református püspököt

2009. március 03., címkék: Határon túl, szlovákiai reformátusok (szrke), fazekas lászló, fekete vince

Ünnepi istentisztelet keretében beiktatták tisztségébe szombaton Révkomáromban Fazekas Lászlót, a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház püspökét. Az eredeti terveknek megfelelően pontosan tizenkét órakor, harangzúgás közepette vonult be a zsúfolásig megtelt komáromi református templomba a felszentelésre váró püspök és főgondnok, valamint helyetteseik a meghívott vendégek kíséretében.